Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Titta vad som kommer in...
28 november 2013 12:30
  Eva tipsar   

Wihoooo! Vi väntar snart in den här snygga koftan, som är en snarlik modell till "Flavia Tarina" som gick som smör =) Den väntas komma en bit in december.
Pssst...
28 november 2013 09:36
  Eva tipsar   

Ville bara tipsa om att det även blir påfyllning på sköna omlottkoftan "Robin" (i både grått & svart), söta örhängena "Tindra" från Baglady och lite Edbladsmycken ...
Kl. 11.00 är det som gäller =)
Edblads-smycken från tomten...
26 november 2013 15:35
  Eva tipsar   

... ho ho ho, köp era smyckesklappar i tid nu;P
Psssst...
26 november 2013 13:27
  Eva tipsar  /  Only   

Skynda er och norpa suveräna "Ella Losse"-byxan som det nu kommit in några storlekar av så var snabba och kolla om ni har tur med storlek=)
Jag har fått tag på fleeeer!!!
26 november 2013 11:08
  Eva tipsar   

Jag har nu lyckats få tag på fler av både suuupefina spetstunikan/klänningen "Femme Raglan" och storsäljaren "Robin"-koftan!!!
Håll koll här närmsta dagarna så ni kan vara snabba och norpa er dessa för det är två kanooonfina modeller=)
Tjohooooooo!!!!
19 november 2013 07:01
  Eva tipsar  /  Vila   

I dag kommer ÄNTLIGEN nya sändningen av Vila:s coola byxa Nea som sålde slut direkt i somras.
Nu kommer de både i svart OCH med snyggt zebra-print så var med kl 11:00 som vanligt:)

OBS: Tyvärr var alla byxorna felsydda här så dessa kommer dessvärre INTE upp i dag, jag har kontaktat Vila och de undersöker vad som hänt här=(
Helg-shopping...
18 november 2013 13:08
  Eva tipsar   

Nu har vi precis plockat och packat klart helgens ordrar och det är alltid kul att se vad som läggs dessa dagar då det inte är samma fokus på de nyinkomna plaggen som det är på vardagarna.
Jag tycker det känns som att ni är många som börjat förbereda er för julfesterna för de tär många tunikor, klänningar och finare toppar som ligger på ordrarna.
Här är fyra fina plagg som shoppats under helgen som jag tycker är perfekta att ha nu till företagsfesten, glöggmys hos grannen eller till julbordet:
* "Sisser"-tunikan (som jag själv hade på mig i lördags då vi hade kalas hemma), "Griffa"-tunikan, "Mountains"-byxan och fina Soya-toppen "Maise1".
Missa inte trend-printet...
17 november 2013 23:19
  Eva tipsar   

Ja säsongens coola färger och print har ni väl inte missat nu.
Snygga chiffongskjortan här har vi ju med på Only-kampanjen som pågår några dagar till så passa på och köp den nu för kanoooonpriset 99kr!
Tadaaaaaaa...
12 november 2013 09:08
  Eva tipsar   

Ja nu får ni mjuka upp shoppingfingret för kolla vad många fina print på linnena som kostar 139 kr, fyll på garderoben med härliga färger och print nu.
Jag har på mig "Skinny Reg Soft", "Anette"-jackan (kommer snart in igen i svart och grått), linnet kommer i dag.
Jag har fått tag på fleeeer!!!
7 november 2013 12:45
  Eva tipsar  /  Kommande plagg   

Ja det märks att ni är shoppingsugna här nu för plaggen rusar iväg;P
Jag har nu beställt in massa bra påfyllnigar på bla "Abbie"-tunikan, "Griffa"-tunikan, "Toppy Contrast"och supersköna Vila-jeansen "Cleavo 5P RW" som det bara finns några få kvar av nu.
Det blir påfyllning här inom kort på dessa plaggen och massa annat bra i tex. "Officiel" - och "Rob"-serien här=)
  Föregående   Nästa