Det kommer in flera superfina tunikor från Soya nu i vår (februari/mars-leverans). Här ser ni fyra fina modeller: Den översta till vänster kostar 249 kr och den bredvid kostar 349 kr. Den fina mönstrade nertill till vänster kostar 349 kr och den bredvid är i den omtyckta "Kiwi"-serien och kostar 299 kr.
Här ser ni den superfina oversizetröjan från Vila (den är iden suveräna "kaktus"-modellen) med de omtyckta vingarna på ryggen. Den väntas in nu senare i vår och kostar 399 kr så den får ni hålla ögonen öppna efter =)
Här får ni en liten försmak på några av vårens fina kappor och jackor från Only och Vila som kommer in i februari månad. * Den översta jackan (ONLY) är i säsongens trendiga quiltade look och kostar 359 kr. * Coola jackan bredvid vet jag att ni är många som längtar efter och den kostar 599 kr. * Fina vårkapppan från Vila med band i midjan kostar 599 kr. * Vårjackan/parkasen bredvid är i en stilren klassisk modell (Vila) och har ett kanonpris på 299 kr och kommer i flera fina färger.
Här får ni liten tjuvkik från gårdagens inköpsmöte med Vila där jag i första hand beställde in för hösten med leverans från juni-augusti månad. Kollektionsmötena är mitt i Göteborg i vackra ljusa lokaler och som ni anar på översta bilden så är det massa fina färger som kommer även nu till våren för där ser ni delar av expresskollektionen=)
Nu har jag precis varit på inköpsmöte med Vila och köpt in massa fint till hösten med leverans från juni-augusti månad. Fina vårtoppar och klänningar som kommer redan nu i vår också, kika även på den grymt fina oversizetröjan med vingarna som kommer nu i april - ett måste verkligen=)
Den här superfina vårkappan kommer in snart och det är en suverän modell som man kan börja ha snart så det är en smart modell eftersom man kan börja ha den tidigt på säsongen=) Priset är 699 kr och det är en snygg genomarbetad modell som man jag absolut rekommenderar, en suveräna "övergångs"-kappa att ha redan tidigt på våren och långt inpå hösten också=)
Här är en till liten tjuvkik från inköpsmötet med Pieces där jag beställde in coola smycken för vår och sommar=) Nya coola örhängen med fjädrar och döskallar som är helrätt nu. Coola färgstarka tubsjalen har jag såklart tagit också, härligt med alla sköna färger =)
Mönstrade leggings är verkligen helrätt nu så dessa har jag precis beställt in från Pieces. De kommer i fyra olika print och kostar 129kr, med lite tur är de här inom en vecka så håll tummarna för det=)
Här ser ni några av höstens jackor/kappor från Vero Moda. Jag undrar vad ni tycker om den korta dunjackan som jag provar här, den kostar 899 kr och är en riktigt varm jacka som är supersnygg… men kort modell så säg gärna vad ni tycker om det tack=) Jag har självklart redan tagit in den coola med qulitade pu-ärmarna här – sååååå snygg!
Här får ni en liten tjuvkik från inköpsmötet med Vero Moda där jag beställde in för sensommaren/hösten. Härliga stickade plagg och den här nya gröna nyansen är het till hösten och den är bara såååå grymt snygg tycker jag=) Vargprint syns mer och mer nu så det tog jag såklart in (hörde förresten att det går en varg lös här i krokarna av webshoppen just NU, helskumt kan jag säga för det är inte direkt något vi brukar ha). Ni kommer även att få filmklipp här i eftermiddag från inköpsmötet där ni får en tjuvkik på höstkappor och jackor från Vero Moda=)