Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Tips inför morgondagen...
12 juli 2010 21:00
  Vila   

I morgon kommer äntligen VILA-tunikan "amarone" in som jag själv väntat länge på. Modellen påminner mycket om storsäljaren "manilla" så jag tror ni är många med mig som blir shoppingsugna i morgon ;P
Här är nya koftan...
11 juli 2010 22:04
  Vila   

Ett litet osminkat kvällsfoto kommer här från Öland så ni får se den nya sköna koftan från VILA som jag har på mig nu = "zippy cardigan".
Den kommer upp i morgon kl 11:00 på webshoppen och den rekommenderar jag verkligen till alla sköna småkyliga sommarkvällar, perfekt höstcardigan som man kan använda redan nu, såååååå mjuk och skön att ha på sig!
Fler är på väg...
7 juli 2010 21:25
  Vila   

Nu har jag precis beställt in mer av jeansskjortan/klänningen "remorse" som sålde slut direkt över dagen i dag =)
Med lite tur så är den här redan på fredag, den här gången kommer den från strlk small-xl.
Soft förmidag...
3 juli 2010 12:19
  Vila   

Nu har vi precis avslutat frukost och tagit kaffe i solen på altanen. En mycket kul fest i går och idag ska vi på bröllop kl.16 så det är en rikitgt festhelg nu.
Vi är ju barnfria den här veckan då barnen är med mormor på Öland så vi passar på att göra allt man annars inte kan ;P
Om en stund åker Kalle till jobbet för att gör alla tekniska förberedelser så att rean ska vara klar till er här kl. 15:00.
Jag vet att det sitter många shoppingsugna Mandel-kunder och väntar vid datorerna nu men ut i solen några timmar till men var tillbaka til kl 15 så ni är med direkt från starten alltså =D
Jaaaaa - den kommer in!!!
2 juli 2010 14:51
  Vila   

Klänningen från VILA som jag tipsade er om i midsomarhelgen har jag ju fått lite olika bud om men NU kan jag glädja er med att den kommer in =D
På måndag finns den här på webshoppen, kommer i tre olika färger och kostar 299 kr.
Nybeställt...
2 juli 2010 14:09
  Vila   

Ni är många som efterfrågat fler maxiklänningar så jag har nu beställt in den här från VILA. Den kommer in om ca 1 1/2 vecka i tre olika färger och priset är 249 kr.
Ps nu har nyhetsmailet gått ut med infon om rea-starten =) Har du inte fått mailet så kan du läsa det här senaste nyhetsbrevet.
Haley-dress är häääääär!!!
2 juli 2010 11:48
  Vila   

Skynda till webshoppen - nu kom äntligen sista lådan av "Haley dress" som vi väntat på sååååååå länge nu =D
Juli-plagg...
1 juli 2010 22:26
  Vila   

Snart kommer VILA:s superfina jeansskjorta som är med litet fint flätat band i midjan. Underbart sommrigt plagg som man kan ha till alla leggings eller bara slänga med i strandväskan.
Kommer i färg som synes och i svart, priset är 399 kr.
Ska jag ta in fler?
1 juli 2010 13:32
  Vila   

Den här kavajen (numa) sålde ju nästan slut direkt, nu går den att få tag på igen för omgående leverans...
Vill ni att jag ska ta in den igen, kommer endast i small-xl, priset är 399 kr.
Var med och tyck till här =D
Nybeställt...
27 juni 2010 23:09
  Vila   

Såååå skönt det är med internet... kolla vad jag hittade på VILA:s "extranet" när jag satt här och kollade runt efter fler blommiga klänningar att få tag på till alla er som inte hunnit med de senaste modellerna vi haft inne =)
Här sitter man i en stuga mitt på Öland och kan beställa lite mer plagg till webshoppen, tekniken är sååååå underbar=D
Klänningen väntas in nu i veckan och kommer i tre olika färgkombinationer, priset är 299 kr.
I morgon kommer nya plagg upp som vanligt på webshoppen för vi fotade upp lite extra till er i fredags nämligen ;P
Sköna denimknickers, söt prickig top m.m kommer i morgon och såklart sirene-jackan =)
  Föregående   Nästa