Modebloggen - trendspaning - modetips - branschnyheter
Plagg att längta efter...
15 oktober 2010 14:24
  Vila   

Ja snart är det dags för november månad och innan man vet ordet av är det dags för alla härliga julfester och glöggkvällar med jobb och vänner =)
Har kikat igenom lite av alla plagg som väntas in från VILA och det är såååå mycket fint i november...
Här är två VILA-favoriter som känns som perfekt just till alla dessa mysiga fester...
Tunikan till vänster vet jag att ni är många som redan nu längtar efter så den har jag tagit in extra mycket av ;P
Bägge plaggen kostar 399 kr och kommer i två-tre olika färger /vilka är ännu ej bestämda).
Födelsedagsfika...
15 oktober 2010 10:16
  Vila   

På söndag fyller Maria år så vi passade på att fira henne i dag på frukostmötet ;P
Hon har på sig den superfina OBJECT-koftan som kommer in i dag som bara är sååååååå snygg, jag fick tag på sista boxen av den men jag önskar jag kunde ta in 4 boxar till för den här lär sälja snabbt som tusan i dag ;P
Rapport från inköpsmötet...
14 oktober 2010 14:33
  Vila   

Hjälp vad mycket fint det var hos VILA i dag och massa massa bra varor till leverans redan nu innan jul också så håll kolla här november/december för då kommer sååååå många bra festplagg både till nyår och alla julfester/glöggkvällar som är då =)
Superfina vårplagg med tex ett underbart studentupplägg med vackra klänningar i vitt och creme. Massa underbara klänningar till vårens alla bröllop och fester och äntligen kommer det supersnygga chinos igen från VILA i olika färger.
Våren har alltså massa kanonfina plagg att bjuda på och likaså hösten/vinter också så det är bara att luta sigg tillbaka och invänta leveranserna ;P
Nu ska jag iväg till lillkillens skola för kvartsamtal, tjingeling på er ;)
Vila-kappa...
10 oktober 2010 18:38
  Vila   

Nästa månad kommer den här coola skinnimitationskappan in från VILA.
Det är en superfin kappa i riktig retrolook alá 70-talet med kaxig fårskinnskrage och lite ruggad yta.
Kommer i färg som synes och i en lite mörkare nyans, svårt att se på bilden här men den är riktigt fin, provade den på inköpsmötet och den är såååååå skön på. Pris 799 kr.
Här är parkasen...
6 oktober 2010 11:37
  Vila   

Ja ni märkte väl alla hur superdupersnabbt gårdagens parkas "sunva" tog slut här på webshoppen =)
Ni är många som frågat efter bilder på nästa VILA-parkas som kommer in till oss så... varsågoda =D
Den här kommerin in nu i oktober månad och kommer att kosta 699 kr
I dag kommer festklännningen.
6 oktober 2010 08:38
  Vila   

I dag blir det en hel del festplagg som kommer upp.
Ni är många som längtat och frågat efter fler modeller på festklänningar så den här från VILA kan jag verklligen rekommendera =)
Man kan verkligen variera klänningen på flera olika sätt då axelbandet är avtagbart och går att dels ta bort helt så man får en cool tubklänning och man kan fästa den runt så man får en halterneck-klänning.
Det följer även med små vanliga tunna axelband som man kan knäppa fast och få en mer klassisk klänning eller tex knäppa mors i ryggen som en fin detalj...
Klännningen kommer i svart och en superfin lila nyans, priset är 499 kr.
Oktoberplagg från VILA...
1 oktober 2010 15:53
  Vila   

Här har ni lite godbitar från VILA (som väntas in nu i oktober månad) att längta efter...
Skinnjackan kostar 1599 kr
Parkasen kostar 999 kr
Shortsen kostar 299 kr
Koftan kostar 499 kr
Nybeställt...
28 september 2010 11:39
  Vila   

Det märks att kylan har kommit för nu säljer vi verkligen stickade plagg här =)
Jag har precis fått tag på den här fina mönstrade koftan från VILA som kommer i svart och i creme nu i oktober månad, pris 449 kr.
Trendigt i höst...
27 september 2010 19:25
  Vila   

En av höstens stora modeplagg är ju ponchon.
Vi hade ju inne en från OBJECT tidigt här i augusti månad och den sålde slut nästan över dagen...
Nu har jag precis beställt in den här fina från VILA som kommer i grått och svart. Det är omgående leverans på den så med lite tur är den här redan på onsdag =)
Priset är 399 kr.
Tyck till...
27 september 2010 10:36
  Vila   

Det är mycket folklore i höst och då såklart framförallt gäller det alla härliga stickade plagg.
Vad gillar ni den här koftan från VILA, den kommer i grått och i svart, priset är 399 kr och leverans närmsta veckorna.
Vill ni att jag ska ta in den eller ej?
  Föregående   Nästa